VÝPRAVA DO PRAHY (24. – 26. listopadu 2023)

Sraz byl v 16:20 na nádraží a jako vždy tam půlka nebyla včas. Naštěstí se všichni dostavily ještě před odjezdem vlaku. Cesta do Prahy utíkala s vtipy a slovními hrami. Vyšly jsme z haly hlavního nádraží v Praze a dobraly poslední vedoucí. Směr byl jasný, skautská klubovna. Znaly jsme ulici i číslo domu, hračka ho tedy najít, no ani moc ne. Chvíli jsme chodily sem a tam než se nám podařilo klubovnu najít. Vešly jsme dovnitř a zůstaly zírat na schody do klubovny (mám pocit že jich bylo 84). Vyšly jsme nahoru, obhlídly prostor a začaly si vytvářet místo na spaní. Když jsme dojedly vedoucí nám daly mapu a mi měly podle ní obejít pár památek. Dokonce jsme viděly Vyšehrad svítící do tmy. Druhý den nám vedoucí připravily hru v metru, abychom doma mohly říct: ,,Už umím jezdit metrem.“ Rozdělily nás do tří skupin a s papírem, kde byly zapsány úkoly a mapa metra. Byla to úžasná hra. Počítaly jsme, kolik uvidíme růžových vlasů (my viděly 8), posbírat 5 podpisů a 1 obrázek, vyfotit se s člověkem v červené bundě nebo jako slepí krtci na denním světle a vyjet si nejdelší eskalátory na stanici metra (Náměstí míru). Vše jsme plnily a taky se bavily. Po poledním klidu nás čekaly únikovky po Praze. To jsme byly na dvě skupinky. Jedna pomáhala roznášet dopisy malému skautovy ve skautské poště a druhá se vydala pomoc Foglarovi rozluštit záhadu s Fantomem. Skupiny se pak měly vyměnit, ale nebylo nám to umožněno z důvodu sněžení a zimy, proto nás po první únikovce vypustily na Vánoční trhy. Večer se hrálo Městečko Palermo a my už tam rozhodly, že tohle byla jedna z nejlepších výprav, kterou jsme kdy zažily. No a pak přišel den odjezdu. I přes zabouchnuté dveře a zaseknutí na hodinu na chodbě jsme vysmátí nasedly do vlaku směr domů.

Ali

Fotky z výpravy najdete v naší fotogalerii.