PŘIPOJ SE K NÁM!

Chceš se připojit k našemu oddílu? Stačí když kontaktuješ naši vůdkyni a navštívíš nás na schůzce nebo na některé z veřejných akcí.

Jak to u nás přes rok probíhá?

Schůzky probíhají běžně každý pátek od 16 do 18 hodin (výjimky jsou prázdniny nebo speciální akce). Na to, co se aktuálně děje se můžeš podívat buď do informačníku nebo do kalendáře akcí.

Tady se můžeš podívat na základní harmonogram našeho skautského roku

září – listopad

ZAČÁTEK SKAUTSKÉHO ROKU

Na podzim začíná vždy nový skautský rok, stejně jako ten školní. Nejvýznamější akcí, na které se účastní celé středisko je Skautské odpoledne.

Dál také vyrážíme podzimní výpravu. To je jedna ze dvou celovíkendových akcí, které přes rok s oddílem po

prosinec – únor

ZIMNÍ ČAS

V prosinci zakončujeme rok oddílovou vánoční schůzkou. V rámci střediska se účastníme na tradičním rozdávání Betlémského světýlka.

Po vánočních prázdninách se opět sejdeme. Leden často věnujeme zimním radovánkám, třeba bruslení.

V únoru mají skautky většinou možnost zúčastnit je skautkých závodů, tzv. Memoriálu Břéti Hampla. Datum závodů je variabilní, takže občas vyjde na únor, občas na březen. Organizuje ho Česká Třebová.

Okolo 22. února máme také schůzku společně se světluškami a oslavujeme Den sesterství.

březen – červen

nejaktivnější část roku

Na jaře se vracejí Jiřičky z teplých krajin a konečně mají spoustu věcí před sebou. Jaro je zaručeně nejaktivnější a nejnabitější část skautského roku.

Vyrážíme na oddílové/družinové jednodenní výlety, jedeme na jarní výpravu, uklízíme Choceň v rámci akce Ukliďme Choceň.

Společně se všemi oddíly na středisku se účastníme Ohně sv. Jiří. Na jaře se taky konají různá kola skautských závodů.

Postupně uzavíráme rok a připravujeme se na tábor.

červenec

tábor

Na tábor každoročně vyrážíme do Prorubek na naše střediskové tábořiště. Jedná se o dva týdny strávené v srdci Orlických hor. Je to krásné zakončení celého skatuského roku. Jsme obklopeny přírodou a užíváme si nabitého programu.