Buď Jiřička!

TOHLE JE NÁŠ ODDÍL …

schůzky

Najdeš nás každý pátek od 16 do 18 hodin na skautském středisku v Chocni (Jungmannova 127).
Scházíme se po družinkách v družinových klubovnách a jednou do měsíce máme společnou oddílovou schůzku.

Hrajeme hry, při kterých si protáhneme svaly nebo vyzkoušíme pozornost, věnujeme se tvořivým aktivitám, trénujeme skautskou praxi. Jezdíme na výlety i vícedenní výpravy a poznáváme bližší i vzdálenější kraje, zkoušíme nové věci, přijímáme a plníme výzvy, zapojujeme fantazii, poznáváme sami sebe a posilujeme svůj charakter, poznáváme historii, přírodu, pomáháme v okolí. Účastníme se také různých akcí, ať už na družinové, oddílové, střediskové nebo jiné úrovni. Jezdíme na závody.

Fungujeme celý školní rok, od září do června. V létě pak jezdíme na společný střediskový tábor na 14 dní. Podílíme se na stavbě tábora, na jeho chodu – třeba při hlídání tábora nebo vaření a učíme se tu dovednostem, jako je štípání dříví, zdravověda, táboření a další. Užíváme si spoustu pestrých a zábavných aktivit. Tábořiště máme v Prorubkách. Takže jsme obklopeni krásnou přírodou Orlických hor.

Učíme se především hrou a zkušeností. Stále rosteme, na těle a hlavně na duchu. Jsme připraveny plnit povinnosti vlastní, zachovávat zákony skautské a pomáhat vlasti i bližním!

Závodíme!

Jsme ve spojení s přírodou.

Táboříme.