Co se událo během září?

Nový skautský rok je tu. A my jsme ho již tradičně začali skautským odpolednem na Ostrově, 1. září.

O týden později jsme měly v oddíle zahajovací schůzku, kterou jsme trávily venku. Přivítaly jsme několik nováčků a holky si vyrobily špachtli náš oddílový žebřík.

Část našich skautek se o víkendu 7. – 10. září zúčastnila celostátního kola Svojsíkova závodu. Hlídka ve složení Betty, Madla, Téra, Veverka, Ali, Natka, Klárka a Barča obsadila po vítězství v okresním i krajském kole krásné třetí místo. Gratulujeme!

V pátek 15. 9. čekal naše skautky turnaj ve hře Vládci Tokia, který proběhl v choceňské knihovně.

V pátek 22. 9. proběhla první tematická oddílová schůzka, letos ve znamení Disney pohádek. Už se těšíme na další.

V sobotu 23. 9. jsme se v menším počtu zúčastnily benefičního běhu Lánská hučka, který se konal pod záštitou litomyšlských skautů. Společně jsme na dobrou věc nastřádaly několik kilometrů.

A září jsme zakončily procházkou v krásné podzimní přírodě. Majda si pro nás připravila schůzku, během které byla možnost se pokochat krásami přírody nebo dokonce ochutnat strom.