Výprava do Letohradu 22.-24. 11. 2019

Jak to tak bývá, v pátek odpoledne jsme se sešly ve velmi hojném počtu na choceňském nádraží a byly připravené vydat se na vánoční dobrodružství. Tedy na naši podzimní výpravu do Letohradu. 

V pátek po večeři jsme se pobavily u vánočně-skautských aktivit, kdy jsme nejen předváděly, popisovaly či kreslily, ale také se dozvěděly mnoho nových věcí prostřednictvím kvízových otázek.

Během sobotního dopoledne jsme procestovaly země s těmi nejzajímavějšími vánočními tradicemi a zvyky. A i přes to, že jsme si ve skutečnosti prošly okolí Letohradu, tak nám to připadalo, jako bychom byly v Polárním expresu.

Odpoledne nás čekalo vyrábění roztomilých vánočních dekorací – ptáčků. Oproti ránu jsme si vyzkoušely některé tradice či zvyky, které jsou typické pro Česko. 

Na večer si Anička dohromady s ostatními staršími holkami z Labutí připravily noční hru pro ostatní, která se velmi vydařila.

V neděli nás čekala jedna z nejtypičtějších vánočních věcí – předvánoční úklid. Tedy spíše povýpravový. A pak už jen cesta domů, kdy jsme se všechny v pořádku a bez velkých zranění vrátily maminkám a tatínkům rovnou k obědu.

Věřím, že jsme si všechny výpravu užily jak jen to šlo a postupně se díky ní naladily na Vánoční svátky.

Za vedení oddílu Jiřiček, Mili 

 

 

 

Přidej komentář