Přípravy a rozdávání betlémského světýlka + Mikulášská a vánoční schůzka + PF 2020

Přípravy na betlémské světýlko nám začaly už na Mikuláše. Chopily jsem se pastelek, fixek a voskovek a začaly vybarvovat logo Betlémského světýlka všemi různými barvami. V průběhu malování nás vyrušil Mikuláš, ale protože jsme byly všechny hodné a navíc jsme vyráběly lucerničky na dobrou věc, dostaly jsme odměnu a spokojeně pokračovaly ve vyrábění.

Vánoční schůzkou jsme pak zakončily společně rok 2019.  Sami jsme si vytvořily slavnostní ovocný salát, na který jsme ale nejdříve musely sehnat peníze. Tak jsme oběhaly po městě pár stanovišť a Děda Mráz, Santa Claus i Papa Noel nám peníze na aukci ovoce pohlídaly. Po dokončení salátu jsem si ještě napsaly vzkaz na další rok. Holky, která už ke skautkám nějaký ten pátek patří vědí. Každý rok si píšeme vzkaz svému budoucímu já, co bychom tento rok chtěly prožít, dokázat. Tak uvidíme, jestli se to splní. Za svitu svíček jsme si ještě zazpívaly večerku a pak se vrhly na rozdávání dárečků. A že jich bylo. Tak snad měly všechny holky radost!

A den před štědrým dnem jsme se společně sešly na náměstí a rozdávaly Betlémské světýlko. Byla sice už dost zima, ale rychle to uteklo a světýlko tam doputovalo ke všem choceňákům.

Kdo by chtěl mrknout na další fotky, tady jsou od Vojty Š.  a od Honzy T.  Tímto jim moc děkujeme.

Na závěr už jen naše skautské PF a přání krásného Nového roku 2020!

pf_2020_skaut

Přidej komentář