Výprava do Prahy -15.-17. 3. 2019

V pátek 15.3. 2019 jsme se sešly na nádraží, abychom společně vyrazily na cestu do velkého města. Do velkého hlavního města. Do Prahy! Řekly jsme si, že využijeme studentské jízdné a vyměníme pro jednou přírodu za městkou džungli. Cesta nám uběhla nevídaně rychle, a tak něž jsme stihly probrat všechny „nové drby“, byly jsme v Praze.

Ubytovaly jsme se v klubovně 5. oddílu skautů nedaleko od Václavského náměstí. Musíme uznat, že klubovna v bytě ve čtvrtém patře byla kouzelná! I včetně nápisu „Nevařte těstoviny v rychlovarné konvici!“ Po večeři jsme využily chvilku volného času a šly jsme poznávat večerní Prahu. Procházely jsem se uličkami sem a tam, koukaly, co všechno zajímavého okolo nás stojí a užívaly jsme si ten večer plný pohody a přicházejícího jara.

Po duchaplné procházce jsem měly večerní program v klubovně. Snažily jsme se rozpoznat svoje dobré a špatné vlastnosti. Nebyl to jednoduchý úkol, ale když jsme se chvilinku zamyslely, každá jsme nakonec byla schopná vybrat tu jednu dobrou vlastnost, kterou jsme chtěly rozvíjet, a jednu špatnou, kterou jsme chtěly ve svém životě omezit. Na znamení našeho snažení jsme si na ruku přidělaly náramek s černým a bílým korálkem.

Pak už nezbývalo nic jiného než si vyčistit zuby a hajdy do spacáků 🙂

 

V sobotu jsme se probudily do trochu deštivého rána, nicméně to nám nemohlo zkazit náladu. Po snídani nás totiž čekalo muzeum smyslů!!! Bylo sice trošku menší, ale o to víc jsme si v něm užily zábavy. Fakírovo lehátko, vesmírný tunel, zrcadlová místnost, chůze po laně nad městem a spoustu dalšího! Byl to opravdu neskutečný zážitek a muzeum smyslů tím všem vřele doporučuje celé osazenstvo naší výpravy.

malá ochutnávka fotek 🙂
zbytek fotek z výpravy ZDE 

Dalším bodem naší výpravy byla návštěva skautského institutu v Praze. Moc dlouho jsme se tady ale nezdržely. Chtěly jsme hlavně poznat, kde se nachází a dokonce jsme tam potkaly výpravu světlušek. Naším hlavním cílem po této návštěvě bylo shánění oběda. Rozdělily jsme se na dvojice a vyrazily hledat jídlo. V městské džungli to byl trošku oříšek, ale všechny jsme se společně sešly pod Orlojem s plnými břichy, takže úkol splněn.

Pak už jsme zamířily zpátky do klubovny. Po krátkém poledním klidu jsme věnovaly trochu času i „vzdělávání“. Ve skupinkách jsme soutěžily, kdo zvládne dříve vyhledat zadané informace. Jelikož nám potom vyhládlo, navečeřely jsme se a opět vyrazily vstříc večerní Praze. Krátká procházka nás všechny nabila energií, a tak jsme večer uspořádaly konkurz na párovou jógu do našeho cirkusu. Musím poznamenat, že výběr nebyl vůbec lehký a nakonec jsme musely přijmout všechny uchazečky, jelikož výkony všech byly naprosto dokonalé!

 

V neděli ráno jsme se probudily do krásného slunného rána. Poklidily jsme klubovnu, rozloučily se s probouzející se Prahou a vyrazily zpět do Chocně.

 

 

Přidej komentář