VÝPRAVA DO JAROMĚŘE – 26.-28.10 2018

V pátek 26. října 2018 jsme společně se skauty vyrazily na výpravu – DOUBLE EXPEDITION vol. 2. Na společné výpravě byli skauti a skautky naposledy před čtyřmi roky, a tak nastal čas, abychom zase společně někam na víkend vyrazili.

Vlakem jsme všichni dojeli do Jaroměře a pěšky došli do klubovny jaroměřských skautů. Ubytovali jsme se, navečeřeli a pustili jsme se do večerního programu. Zahráli jsme si hru Dámy a páni, kde se kluci páni snažili získat srdce dam. Potom jsme si sedli do dvojic naproti sobě a diskutovali, jestli je např. zelená ponožka lepší než červená, jestli je hezčí východ než západ slunce, nebo jestli by nám na opuštěném ostrově byla více k užitku peřina než golfová hůl. Ještě příběh na dobrou noc a oddali jsme se klidnému spánku.

V sobotu jsme si ráno zacvičili, posilnili se vánočkou a začali dopoledne hrou o rozkládání odpadků. Každý tým musel rozložit svoji kupu odpadků tím, že za splněné úkoly získal určitý počet let. Po svačině jsme si vyzkoušeli, jestli jsme schopni běžně dostupnými věcmi rozložit alespoň nějaké procento odpadů. Zjistili jsme, že papír a pečivo se rozmočí celkem snadno, ale plast se nám nepodařilo zničit ani náhodou.

Po výborném chilli con carne od Magdičky a Keena následoval zasloužený odpolední klid a po něm jsme vyrazili na výlet do Josefova. Podívali jsme se i z vyhlídky Boženy Němcové na louku, kde se tábořilo při Intercampu 2016 a pak jsme pokračovali na halloweenskou prohlídku podzemí v Bastionu I. Po skupinkách jsme procházeli podzemními chodbami, potkávali různé osoby z Josofovské historie a pokud jsme správně zodpověděli jejich otázky nebo splnili úkol, dostali jsme sladkou odměnu. Za úkol jsme měli např. žonglovat, převážet kostičky na trakaři, křesat jiskru, hledat klíče, hádat jméno na náhrobku v naprosté tmě a spoustu dalšího. Naštěstí Dracula nás nedostihl 🙂

Po prohlídce jsme se vrátili do klubovny, hlad zahnali polévkou a udělali si ještě takový malý halloweenský večer v klubovně. Dlabali jme dýně, plnili různé úkoly a zahráli si živé městečko palermo. A pak už jen další příběh na dobrou noc a spát.

Ráno bylo studené a pršelo. Náladu nám to však nezkazilo, nasnídali jsme se a s chutí pustili do úklidu. Vlakem jsme dojeli zpět do Chocně a ještě se šli zahřát do naší klubovny. Tam jsme si uvařili čaj, najedli se a na 13 hodinu jsme vyrazili k soše T. G. Masaryka u kostela sv. Františka Serafínského. Tady naše středisko společně s příchozími oslavilo 100. výročí založení republiky 🙂

 

DSCN4354

 

Fotky z výpravy od Majdy ZDE

Fotky od Keena ZDE

VIDEO Z VÝPRAVY

 

 

Přidej komentář