Výprava do Koldína – 21.-23. září 2018

V pátek 21. září jsme se ve čtyři hodiny odpoledne sešly před klubovnou, abychom vyrazily na zahajovací výpravu letošního školního roku – VÝSTUP NA EVEREST. Pěšky jsme vyrazily kolem hřbitova na Hemže, pokračovaly jsme přes Nasavrky, kde jsme si daly pauzičku na sbírání kaštanů, a potom dál až k rybníku Tatarák u Koldína = do našeho prvního tábora. Chatka hned na břehu rybníka nebyla kdo ví jak obrovská, ale pro naše účely posloužila skvěle. Všechny jsme si na půdu nanosily batohy, připravily spaní a hurá na večeři. Po večeři jsme se pustily do prvního programu – musely jsme nasbírat suroviny (čutory, lana, rukavice i lampy), aby nám na zítřejším výstupu nic nescházelo. Večer následovala diskuze na téma komfortní zóna, kdy jsme každá mohly vyjádřit svůj názor a říct, co pro nás znamená pohodlí a komfort. Pak už jenom vyčistit zuby a honem do teplých spacáčků.

Ráno nás čekal trochu teplotní šok 😀  Sluníčko nás sice svými paprsky budilo, ale rozhodně tolik nehřálo. A studený vítr nám všem lezl pod trička. Naštěstí se stačilo ráno zahřát rozcvičkou, pořádně oblíknout a usrknout pár doušků teplého ranního čaje. Dopoledne jsme strávily výrobou vlajek týmu Na Everestu je zima a týmu Polárky. Vlajky jsme si pak vzaly s sebou na náš výstup na Everest. Ještě jsme si vyzkoušely, jak velkou práci dá vyrobit jedno obyčejné tričko a už se na nás řítila sněhová lavina.
Abychom mohly zachránit jednoho člena z každého týmu, kterého lavina zavalila, musely jsme získat lopatu, deku, termosku a další potřebné věci. Naštěstí jsme všechno sehnaly, dva členy výpravy zachránily a co víc, když jsme se vrátily ze záchranné akce, čekal na nás oběd – těstoviny s rajčatovou omáčkou.
Po poledním klidu jsme byly připravené vyrazit na náš konečný výstup na vrchol Everestu. Cestou jsme prošly i další tábory – prokázaly jsme znalosti hodné všech horolezců, všechny schody na Everest / Homol jsme dokázaly vyšlapat. A nahoře nás za odměnu čekal nádherný výhled po okolí!
Na cestu zpátky jsme se posilnily svačinou, ale i tak už jsme se těšily na večeři.
Večer jsme rozdělaly oheň a uvařily si na něm polévku, kterou jsme doplnily ještě opečenými buřty. Nakonec jsme večeři završily sladkou tečkou v podobě marshmallownů.
U večerního ohně jsme rozdaly i upomínkové lístečky a skautky, které na táboře splnily nějakou výzvu ze stezek, dostaly svoji nášivku na znamení úspěchu. Pak už jen večerní hygiena a na dobrou noc jsme si četly příběh o Prometheovi

Nedělní ráno bylo taky chladné, ale poučeny ze včerejška – čaj jsme zvládly uvařit na ohništi mnohem dřív. Dopoledne jsme si pobalily všechny věci, chatku uklidily a vydaly se na zpáteční cestu do Chocně.

Děkujeme všem holkám, které na výpravu jely, snad jste si to všechny užily!!

 

DSCN4170

 

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

VIDEO Z VÝPRAVY

Přidej komentář