Tábor Prorubky 2018

I letos jsme vyrazily v prvních červencových týdnech na skautský tábor do Prorubek. Společně se skauty a světluškami jsme v sobotu 30. června šláply do pedálů a vyrazily vstříc čtrnáctidennímu dobrodružství.

Prvních pár dnů bylo kapku náročných – musely jsme postavit všechny stany, dát do kupy hráz, postavit obě teepee a hangár a hlavně – zabydlet se v táboře. Počasí nám ale přálo a i přestože teploměr neukazoval víc jak 24 stupňů, slunko svítilo od rána až do večera.

Na začátku týdne jsme dobyly Tróju, společně s Odysseem tak odstartovaly naši CTH a vyrazily zpět do jeho rodné Ithaky. Cesta to byla náročná a zdlouhavá, plná nástrah a bájných tvorů, ale nebýt přízně všech olympských bohů a bohyň, nikdy bychom se z moře nevrátily.

Ve středu večer nás přijely navštívit skautky z Berouna. Společně jsme si zahrály prachárnu a strávily další den na tábořišti naším klasickým táborovým programem.
Sobota se nesla v duchu slibového ohně a i když od skautek nikdo nesliboval, i tak to byl zcela jistě další z nezapomenutelných večerů pro každého táborníka. A najednou jsme byly v půlce tábora a zbytek dní uteklo jako voda (a to skoro doslova, protože přišlo i pár slušných dešťů 😀 ).

V úterý večer naše tábořiště hostilo i proslulé kasino a každý si mohl vyzkoušet své štěstí v ruletě, kartách, pokeru, kostkách, tahání sirek a kuličkách. Kdo měl štěstí mohl něco i vyhrát.
Ve středu jsme vyjely na výlet do Opočna, prohlédly si místní zámek, zahrady, nádraží a Coop. Nebýt kratičkého deště a sprintu na vlak, tak by se tento výlet mohl zapsat do historie nejpodařenějších výletů choceňských skautů.
A nesmíme zapomenout ani na Olympiádu, která se konala ve čtvrtek. Stateční Makedonci, Achájové, Iónové a Dórové zkoušeli své štěstí, svaly a mrštnost na připravených disciplínách jako hod diskem, střelba z luku, soutěž architektů, prorubská míle atd.

A konec tábora se rychle přiblížil. V sobotu 14. července jsme opět zapřáhly naše kola, namasírovaly svaly a s úsměvem na tváři dofrčely domů.

tabor_2018_126

 

Fotky od Kočičky ZDE, od Homina ZDE  a od Vojty ZDE

VIDEO Z TÁBORA

 

 

 

 

Přidej komentář