Oheň sv. Jiřího v Brandýse

V sobotu 28.4. 2018 jsme se po obědě sešly před klubovnou a společně vyrazily do Brandýsa nad Orlicí za našimi skautskými sestrami a bratry. Cesta byla lehce vysilující, zvláště poslední úsek, kdy jsme „skákaly“ přes potok. Ale čekala nás odměna v podobě nádherného a klidného místa – poradní skála Brandýských skautů.

Oheň jsme zahájili slavnostním nástupem k ohništi a zpíváním Červená se, line záře… Po úvodních slovech Kapradě a Máry jsme se vrhli na scénku skautek a skautů. A byť zkoušení nepodléhalo všem pravidlům divadelním a scénka byla „sepsaná na koleni“, sklidila poměrně velký úspěch. Ztvárnění sv. Jiřího, jak se bije s drakem o princezny, nikdy neomrzí. I světlušky se přidaly se svou zdramatizovanou písničkou Tři knedlíci a ani vlčata nezůstala pozadu.

Po ukončení programu obohacující naše duše, tedy slavnostního ohně, jsme nechali prostor pro obohacení našeho těla a opekli si nad ohněm pár špekáčků, chlebů, jablek, dokonce i marshmallownů.

Pak už jsme jenom nasedly na naše bicykly a hurá domů!

IMG_9316

Fotka v textu a na úvodce je od Homina.
Na pár fotek od Lucky se můžete podívat zde.

Přidej komentář