#PRESPANIVKLUBOVNE – 13.-14. 4. 2018

V pátek 13. dubna jsme se sešly před klubovnou a spěchaly do Pelin, abychom se společně se Spongelitem zúčastnili celorepublikové akce Ukliďme svět. Posbíraly jsme spoustu odpadků, které se válely všude možně i nemožně na stráni pod stadionem, všechno pečlivě zavázaly do pytlů a vyhodily. Mezi naše nejkuriozitnější úlovky patří staré kovové cosi připomínající pružinu. Na odchodu se nad nás nakupila mračna, a tak jsem rychle utíkaly zpátky do klubovny. Deštík však netrval déle než pár minut a než jsme došly do klubovny, pršet přestalo.
Čas do konce schůzky jsme využily k vyšívání jmen, poznávacích znaků anebo čehokoli jiného na naše družinové polštářky.

Pár skautek, které s námi nemohly strávit celý večer odešlo po konci schůzky domů, s ostatními jsme ještě chvilku vyšívaly, navlékaly jehly a nakonec se posilnily večeří – obloženými chleby.

Po večeři jsme pokračovaly programem, který by mohl leckoho napadnout už při pohledu na název přespání – sociální sítě. Vysvětlily jsme si pojmy jako hastag, spam, share a řekly si něco málo o bezpečnosti na internetu. Není jednoduché se v dnešní době pohybovat ve virtuálním prostředí, kde je de facto všechno dovoleno, a tak jsem se snažily poukázat na nejdůležitější věci. Abychom potom ulevily mozkům, zahrály jsem si pár her a Uno a před spaním vyslechly písničku, co pro nás složila Emička, Kája a Evča.

V sobotu ráno jsem rozcvičily tělo rozcvičkou a ducha vánočkou s marmeládou k snídani. Ještě jsme si zahrály Carcasone, poklidily klubovnu a rozešly se domů 🙂
písnička Ukliďme svět / Emička, Kája, Evča DSCN2755
Prober se a běž ven, když je tak krásný den,
papíry, flašky seber.
Vždyť Země má být čistá
tím jsem si stopro jistááá.

Kytičky budou kvíst, stačí tu jen zamíst,
stromy se zelenaj, když děti pobíhaj.
Když se tu uklidí, svět se hned probudí,
tak na den úklidu ukliď!!

Vemte si pytle a kbelíky na plasty,
nechceme tu ani nějaké ochlasty.
Rychle než slunce si postel ustele,
ukliďte a běžte honem do postele.

Kytičky budou kvíst, stačí tu jen zamíst,
stromy se zelenaj, když děti pobíhaj.
Když se tu uklidí, svět se hned probudí,
tak na den úklidu ukliď!!

fotogalerie ZDE

 

Přidej komentář