Memoriál Břéti Hampla 2018

V sobotu 17. února jsem se zúčastnily Memoriálu Břéti Hampla, který pořádají skauti z 3. oddílu střediska Javor.
Sešly jsem se ráno po osmé na nádraží v Chocni a společně se světluškami vyrazily vstříc sněhu v České Třebové. Nebylo ho moc, ale aby potrápil naše podrážky, klouzající se z kopce až k chatě u Floriána, ho bylo dost.

Po chvilce oddechu, přípravě povinné výbavy na závod a posilnění sušenkou proběhl slavnostní nástup a následně byl odstafoto (1)rtovaný závod pro dívčí kmen.

Letošní rok nám jedna družinka (část družinky Ještěrek) závodila ve světluškovské kategorii, jelikož sem věkově ještě zapadala, a další tři hlídky (2 z družinky Labutí a 1 od Ještěrek) bojovaly o své umístění v kategorii skautek. Závodilo se v různých disciplínách – uzlování, šifry, morseova abeceda, házení na cíl, poznávání věcí podle čichu a hmatu, rozdělávání ohně, lanová dráha atd. Jako vždy se ale orientace v terénu ukázala jako pěkný oříšek. Naštěstí se nikdo nadobro neztratil a všichni závod zdárně dokončili!

A jak jsme vlastně dopadly?
Ve světluškovské kategorii se nám s pomocí dvou světlušek z Dolní Dobrouče (Zuzanky a Leničky, které nám pomohly doplnit počet členů hlídky) podařilo vyhrát 1. místo. A u skautek jsme se umístily na 3. místě a obhájily tak medailovou příčku z minulého roku. I ostatním hlídkám z choceňského střediska se velmi dařilo a na výsledkovou listinu se můžete podívat zde.

VýstřižekVýstřižek0

foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I když se občas něco nevydaří, musíme dodat, že jsme na všechny holky moc pyšné, daly do toho všechno (hlavně srdíčko 🙂 ), moc se snažily a uvidíme, třeba to příští rok opět vyjde!

Na naše fotky se můžete podívat ZDE.
Fotogalerie od skautů ze Třebové ZDE.

 

 

Přidej komentář