Podzimní výprava 2017

V pátek 10. listopadu jsme vyrazily na výpravu do Hradce Králové. Spěšný vlak nás „spěšně“ zavezl až do města, ale do klubovny jsme musely po svých. Zahnou vpravo a vlevo, kolem dýně, pole i haly na tenis, přes dvoje koleje a už jsme byly v klubovně. Vyndat večeři, rozbalit spacáčky, vybalit plyšáčky
a pustily jsme se do večerního programu. Zahrály jsme si zpívanou štafetu, při které jsem zjistily, že i ty nejjednodušší písničky jsou občas dost záludné, koukaly jsme se do kukátka, kterým někdo viděl a někdo ne, a ještě jsem stihly procvičit mozky při řešení nemocí v blázinci.

V sobotu jsme se po rozcvičce hodily do gala a naplnily bříška vánočkou. Pustily jsme se do šití pytlíčků na drobnosti a nezapomněly jsme je ani hezky pomalovat. Po svačině (při které jsme se všichni opičily, jelikož jsme měly banán) jsme si řekly něco o tom, jak správně balit krosnu na výpravu a jak nám po tom vyhládlo!
A po skvělém rizotu jsme vyrazily do města porozhlédnout se po památkách. Pan Eda Hrádek totiž holky poprosil, jestli by mu nepomohly shánět informace o památkách v centru Hradce. I když se to bez malých škobrtnutí neobešlo, všechno jsme nakonec zvládly a ještě si užily krásný výlet po Hradci. A jo, těšily jsme se zpátky do klubovny na čajík a večeři.
Večer jsme si zahrály Bang, abychom jako správné skautky rozkřouply pravidla této hry a ještě si daly několik kol želviček, městečka Palerma a zelených
historek. Vyčistit zuby a spát..

Ráno 12.11. klepalo na dveře a vyhánělo nás z teplých spacáčků rychlým tempem. Protáhnout nohy a ruce, pořádně vyškrabat kelímky od jogurtů
a hurá do balení. Ještě že jsme to včera trénovaly 😀
A pak koště do ruky, mopy do kyblíků a stírat a zametat, aby bylo čisto. Krosny na záda a šup na nádraží.
V Chocni jsme si daly na nádraží pokřik a všichni se rozešly domů.

Tak snad jste si to všechny moc užily a těšíme se příště 🙂

 

Na fotky z výpravy  budete muset chvilku počkat, ale v mezičase se mrkněte alespoň na video 😉

 

Přidej komentář