Info prosinec 2019 a leden 2020

Milí rodiče a skautky,

poslední schůzka letošního roku se nám kvapem blíží. Bude již tento pátek 20.12. 2019 a na všechny skautky se moc těšíme!
Chtěly bychom Vám všem poděkovat nejen za skleničky na lucerničky pro betlémské světýlko, ale i za celoroční podporu a důvěru v nás – vedoucí. Moc si toho vážíme a doufáme, že i další nový rok bude plný zábavy, poznání a nového dobrodružství.

S novým rokem se tak blíží i registrace, kterou je třeba uhradit do 22.1. 2020 na bankovní účet střediska, který naleznou rodiče skautek v emailech.

poslední akce v prosinci:
PÁ   20.12. 2019 – VÁNOČNÍ SCHŮZKA
– schůzka bude prodloužená do 19 hodin! (začínáme obvykle v 16 hod v klubovně)
– s sebou: teplé oblečení (půjdeme na chvilku ven), kroj a šátek, věci na schůzku, pár kousků cukroví a 1 ručně vyrobený zabalený nepodepsaný drobný dárek (pokuste se dárek zabalit tak, abyste nepoužily balící papír ani plast,dárečky si pak všichni navzájem vyměníme)

NE   22.12. 2019 během mše svaté
V neděli budeme rozdávat Betlémské světýlko i v choceňském kostele Sv. Františka Serafínského.
Pro skautky i ostatní členy střediska z věřících rodin – společně poneseme lucerničky v obětním průvodu k oltáři během mše. Po skončení přímluv se sejdeme v polovině kostela vlevo mezi lavicemi, kde dostanete lucerničku, kterou odnesete a položíte před oltář. Nejdříve půjdou ostatní děti, poté my s lucerničkami a nakonec obětní dary.  Po odnesení lucerničky si opět můžete jít sednou na své místo. Vezměte si na sebe skautský kroj a šátek 🙂

PO   23.12. 2019 – ROZDÁVÁNÍ BETLÉMSKÉHO SVĚTLA na náměstí v Chocni při Zpívání u vánočního stromu od 17 hod
Kdo by nám chtěl pomoci s rozdáváním světýlka na náměstí, přijďte v kroji v 16:45 ke klubovně, rozdáme si svíčky a lucerničky, a poté se přesuneme na náměstí. Špejle s sebou výhodou.

A co nás čeká v lednu a únoru 2020?

• 10.1. – oddílová schůzka
  • 17.1. – družinové schůzky
  • 24.1. – družinové schůzky -> družina Labutí – čajová schůzka
  • 25.1. – společné bruslení v sobotu odpoledne -> až budeme znát přesný rozpis bruslení na stadionu v Chocni, dáme Vám co nejdříve vědět, kdy a kde se sejdeme