Informačník – květen 2018

Milí rodiče a skautky!

Minulý týden jsme pomáhaly připravit ZVaS – závod vlčat a světlušek, kdy si naši nejmladší ze střediska mohli vyzkoušet disciplíny na jejich blížící se závod a předminulý týden jsme spaly v klubovně – zápisek z kroniky si můžete přečíst ZDE.

Rády bychom Vás informovaly o termínu letošního letního tábora, který bude opět prvních čtrnáct dní v červenci, tj. 30.6.-14.7. 2018 v Prorubkách. A jelikož se tábor blíží, je třeba začít řešit i kroje.

Jedna maminka se na nás obrátila s prosbou, jestli někdo z rodičů nemá doma vyřazenou skautkou košili vel. 146. Chtěly bychom Vás poprosit, abyste prohlédli skříně, jestli nemáte nějaký kroj nazbyt. Pokud ano, anebo naopak taky nějaký kroj sháníte, dejte nám prosím vědět skrz návratku na konci informačníku, aby se vše stihlo vyřešit do tábora. Po vybrání návratek bychom Vás informovaly emailem. V případě zájmu bychom mohli udělat i společnou objednávku z Junshopu.

Návratku ať prosím skautky přinesou do příštího týdne (tj. 4.5.), anebo napište na jeden z uvedených emailů.

 

V rozpisu akcí připomínáme Oheň svatého Jiří a přidáváme další akce na květen.

 

28.4. 2018 – Oheň svatého Jiří v Brandýse
sraz: v sobotu ve 13:30 u klubovny
rozchod: návrat ke klubovně bude mezi 17:30 a 17:45
s sebou: kolo v dobrém technickém stavu, helmusvětla na kolo vpředu i vzadu, zámek s klíčkem, pití, něco na opečení (popř. i jinou svačinu), KROJ, ŠÁTEK
V případě špatného počasí bychom jely nejspíše vlakem – dáme Vám vědět.

 

11.-13. května 2018 – VÍKENDOVÁ VÝPRAVA

sraz: v pátek 11.5. v 15:40 na vlakovém nádraží v Chocni ve vestibulu
návrat: v neděli v 15:10 na vlakové nádraží
s sebou: oblečení na dvoudenní výpravu dle počasí, dobré boty, hygienické potřeby, deník, tužka, šátek, KPZ, uzlovačka, oblečení na spaní, spacák, karimatka, ešus a lžíce, pláštěnka, baterka, kartička zdravotní pojišťovny, přezůvky, 500 Kč (v ceně je zahrnuto ubytování, strava, cesta; případný přebytek vrátíme)

Dále prosíme, abyste si vzaly vlastní večeři na páteční večer a buchtičky od maminky na sobotní snídani. Co se týče skautek s bezlepkovou dietou, mějte prosím svoje vlastní pečivo, díky 😊

A poslední věc, balte prosím úsporně! Ke klubovně půjdeme pěšky a každá věc navíc nebo nesená v ruce bude překážet. Lehčí a menší batoh se lépe ponese, děkujeme.

 

18.5. 2018 – Za tajemstvím Stínadel

Se skautkami se zúčastníme akce pořádané městskou knihovnou Za tajemstvím Stínadel. Sraz bude normálně na schůzku v 16 hodin před klubovnou, prosíme o dochvilnost!
Schůzka bude prodloužená, přesný konec upřesníme týden předem prostřednictvím emailu. Rozchod bude u knihovny.
S sebou skautský šátek na krk 😉
Všichni mladší (i starší – pokud budou chtít) sourozenci a kamarádi jsou srdečně zváni.

 

A nakonec připomínáme omlouvání na schůzky. Na začátku roku jsem psaly, že postačí, když se nám omluví sama skautka a že omlouvání nevyžadujeme od rodičů. Toto stále platí a u některých skautek i skvěle funguje. U ostatních bychom to rády připomněly, abychom nemusely každou schůzku začínat později jen proto, že čekáme a dohadujeme se, jestli někdo dorazí anebo ne. Stačí poslat SMS nebo email.

Děkujeme za pochopení.

Přidej komentář