Promítání filmu a skautská výstava

 

Srdečně bychom Vás chtěli pozvat na promítání filmu Skauti bez lilie spojené s putovní výstavou Zkušenost totality a s besedou s choceňskými skautskými pamětníky v sobotu 14.10. 2017 od 14 hodin v kině Máj Choceň.

 

Naše středisko se zapojilo do projektu Skautského institutu Zkušenost totality, který má za cíl připomenout příběhy skautů a skautek během pohnutého období normalizace. Dějiny dvacátého století jsou pro skauty dějinami trojího zákazu, dějinami útlaku, ilegality a především vytrvání a překonání všech překážek. Chceme si připomínat všechny příběhy, které nás k tomu dovedly. Chceme, aby se nezapomnělo na položené životy, oběti, odvahu i každodenní hrdinství řadových skautů.

Spolupracovat, či nespolupracovat? ZT logo CES-01
Zradit, či nezradit? 
Podvolit se, nebo ohrozit budoucnost svou i své rodiny? 
Za co už má cenu nasadit život?

 

Přijďte si s námi vzpomenout na tuto dobu a dovědět se něco nového. 

V rámci projektu je také připravena řada dalších aktivit, o kterých si můžete více přečíst na  speciálních stránkách Skautského institutu.

 

 

Přidej komentář